Основні правила поєднання кольорів в одязі

«Кольори оманливі: вони роблять вигляд, що різні, але в будь-якому зручному випадку перемішуються».
Алішер Файз, психолог, письменник

У кожного з нас є свій улюблений колір в одязі. Або навіть два-три. Вони нам підходять, нам комфортно в них. І ми навіть не замислюємося, що ці кольори, наприклад, підкреслюють свіжість обличчя, красиво відтіняють очі і волосся і навіть приховують недоліки нашої фігури. Ми просто їх любимо і змінюємо в залежності від настрою. Але є й такі, які нам категорично не йдуть, «вбивають». Що ж говорять з цього приводу психологи? З чим асоціюються у нас основні кольори і що означають наші колірні переваги?

Червоний колір. Виникають асоціації з яскравим полум'ям, небезпекою, серцем і кров'ю, пристрастю і запалом. А тому, якщо вам захотілося вдягти червону блузку чи сукню, знайте - причиною тому бажання розтратити накопичену енергію. Ви прагнете успіху і цілеспрямовано йдете до перемоги.

Жовтий колір. Яскравий сонячний, медові льодяники і стигла диня. Психологи вважають, що кожен, хто віддає перевагу цьому кольору, хоче звільнитися від труднощів, веселитися і мріяти. Жовтий - чуттєвий, пікантний, наповнений надіями.

Зелений колір. Любите зелений? Значить, ви логічні, наполегливі і емоційні і діяльні! А ще вам подобається керувати, ви пишаєтеся собою і схильні до аналізу.

Синій колір. Спокою і свободи бажаєте? Напевно, хотілося б умиротворення і безпечності? Одягайте блакитний колір, і доля буде до вас прихильною. Відтінкам синього кольору віддають перевагу вірні люди.

Фіолетовий колір. Бажання чарувати і захоплювати оточуючих керує тими, хто прагне носити пурпурний, фіолетовий одяг. Чари, загадка і творчість йдуть нога в ногу з вами, тому ваші бажання часто виконуються.

Коричневий колір - це колір, який обирають люди, які відчувають якусь небезпеку або дискомфорт, емоційні і дуже трепетно відносяться до своєї сім'ї і друзів.

Сірий колір, що переважає в одязі, говорить про бажання сховатися і відгородитися від навколишнього світу, можливо, навіть зайнятися своїми особистими справами, відсунути на другий план громадськість і зобов'язання перед всім що навколо відбувається.

Чорний колір символізує закінчення певного життєвого етапу, бажання поринути у свій внутрішній світ, піти всупереч долі. Чорний - це невідомість і таємниця, яка дає шлях всьому новому. У японській культурі він - символ шляхетності, невипадково в бойових мистецтвах чорний пояс є визнанням першості.

Білий колір - його протилежність. Колір справедливості, віри, невинності і початку. Це чистий лист, з якого пишеться історія. Віддаючи йому перевагу в одязі, ви вступаєте в новий для себе час.

Вибираючи свій колір, ми, свідомо чи ні, враховуємо свій тип зовнішності. Типів, як відомо, чотири - Зима, Весна, Літо, Осінь. Стилісти рекомендують використовувати максимум три кольори. Один з них буде переважати в образі, другий - підкреслювати його і відтіняти, а третій - розставляти акценти, в залежності від того, що ми хочемо підкреслити. Однак, бувають дуже до речі і інші поєднання фарб.

1. Монохроматичне

Використовується тільки один колір, але з усім різноманіттям тонів, від самих світлих до найтемніших.

Дуже важливим є так звана співзвучність відтінків. Вони повинні бути в одному колірному ряду. Наприклад, якщо вам дуже подобається синій колір, то поекспериментуйте з ним. Він взаємопов'язаний з фіолетовим, зеленим і блакитним. Відтінки можуть розташовуватися ближче до першого, другого або третього. Змінюйте в різних деталях одягу його яскравість, насиченість, тобто присутність темних і світлих тонів. Це можуть бути неон або колір морської хвилі, а також волошковий, небесно-блакитний, блакитний. Назви відтінків фіолетового кольору передані через назви квіток: ліловий, фіалка, лавандовий та бузковий. Бірюзовий, салатовий, аквамарин, смарагдовий і оливковий - відтінки зеленого.

А якщо душа лежить до помаранчевого кольору, то перед вами така палітра фарб: медовий, рудий, морквяний, апельсиновий, бурштиновий (включає групу відтінків від жовтого до коричневого), коричневий, який виходить завдяки злиттю сірого і помаранчевого. А у червоного - яскраво-червоний, рожевий, кармін, бордо, багряний, багровий і кардинал.

2. Ахроматичне. Використовуємо чорний, сірий і білий. І розставляємо яскраві кольорові акценти за допомогою аксесуарів - брошки, браслети. Найприємніше тут те, що ці кольори гармонують абсолютно з будь-яким кольором. Для класичного варіанту вистачить білого і чорного. Чому ви віддасте перевагу в даному випадку - темний верх та світлий низ або навпаки - ваша справа. Виходьте з особливостей фігури (нагадаємо: біле повнить, чорне навпаки).

3. Компліментарне. Таке поєднання особливо подобається творчим людям, адже воно дозволяє поєднувати контрастні кольори.

Творчі люди, як показує практика та опитування, віддають перевагу в одязі трьом основним парам кольорів: помаранчевий і синій, фіолетовий і жовтий, червоний і зелений. Об'єднуючи такі контрастні кольори, ви надаєте образу динаміку, привертаєте увагу до себе. Проте, деякі, вважають, що сполука червоного і зеленого в одязі виглядає занадто без смаку. Але в даному випадку важливо правильно підбирати відтінки. Наприклад, яскраво-червоний і смарагдовий. Якщо сміливість або тип зовнішності не дозволяє носити контрастні кольори - ультрамарин з апельсиновим, приміром, - спробуйте поєднувати небесно-блакитний, бузковий зі світло-коричневим.

4. Гармонійне. Таке поєднання кольорів завжди строго витримано і радує око. Кольори доречно доповнюють один одного, створюють баланс та гармонію в образі.

Ще трошки психології

Поєднання фіолетового і сірого кольорів у вашому одязі говорить про те, що у вас розвинене почуття прекрасного, а ідеали краси високі.

Одночасно жовтий і фіолетовий дуже розвинена фантазія, це природжений мандрівник.

Фіолетовий колір з коричневим говорять про вашу прихильність до насолод в їжі, розкоші, жадобі купівлі одягу і в цілому нових придбань. А в поєднанні з чорним кольором фіолетовий говорить про потребу до наслідування.

Червоний та фіолетовий кольори - чарівність естетики та еротики, все, що може схвилювати.

Синій і фіолетовий розповідають про прагнення до ніжності і чуттєвості.

Зелений і фіолетовий кольори - прагнення заручитися підтримкою оточуючих, завоювати їхню прихильність, проте, і небажання брати на себе відповідальність.

А синій і жовтий вибирає той, хто хоче бути зрозумілим і сам розуміти, кому не вистачає трохи любові.

Кольори синій з чорним - спокій, а синій з сірим - деяка відстороненість.

Контраст синього і червоного кольорів говорить про гармонію та емоційність. Коричневий і синій -  потребують турботи і комфорті.

Самовпевнені і обачні персонажі, які віддають перевагу поєднанням сірого і зеленого. Синій з зеленим - це говорить про логічність, зайву акуратність і контролі.

Власник наряду, де панують зелений і червоний кольори, підвищує свій авторитет, втім, зелений з жовтим - визнання оточуючих і самого себе.

Фатальне поєднання червоного і чорного говорить про надмірні бажання, а червоного із сірим - про імпульсивність.

Зелений і чорний - патологічне впертість, а жовтий та чорний - свавілля.

Червоний і жовтий кольори - жага знань і досліджень, червоний і коричневий - самозадоволення.

Сірий і жовтий - невпевненість. А жовтий і коричневий - свобода без кінця і краю, безмежна.

Зелений і коричневий - необхідність у спокої, разом з чорним останній означає відмову від усього, крім фізичного задоволення.

Сірий і чорний - замкнутість у собі і закритість від навколишнього світу. А сірий і коричневий, навпаки, - необхідність уваги з боку.

Коментар Надії Івлєвої, імідж-стиліста Style Guide:

- Насправді всі кольори поєднуються між собою: синій, червоний, зелений, жовтий і т. д. Але у кожного кольору багато відтінків і нюансів, і ось в їх поєднанні можна легко заплутатися, наробити помилок.

Напевно ви знаєте, що кольори бувають теплі і холодні. У складі теплих є жовтий пігмент, а холодні кольори мають синій підтон. Але в той же час кожен колір може мати і теплі, і холодні відтінки. Правило поєднання тонів дуже просте: холодні відтінки чудово поєднуються з холодними, а теплі з теплими. Наприклад, рожевий гармонує з бордо і нейтральним сірим, а персиковий добре виглядає з цегляним і бірюзовим.

Важливо враховувати і насиченість кольору - світлий він чи темний. Абсолютно неприпустимо змішання в одязі світлих теплих тонів і темних холодних і навпаки. Важко собі уявити гармонійний дует кольору хакі з прозоро-рожевим або темно-синій з салатовим. Холодні відтінки різних кольорів, так само як і теплі, можна сміливо поєднати між собою в різній насиченості і різній комбінації. Звичайно, не забувайте про ситуацію, для якої ви одягаєтеся. Для суворої ділової зустрічі вибирайте декілька відтінків (теплих або холодних) одного кольору, наприклад синього, а для вечірки сміливо комбінуйте відтінки різних кольорів, навіть таких, як фіолетовий і жовтий, зелений і червоний.

Вся справа в нюансах!

Знайшла тут: stylemania.km.ru